ציוד לבריכות שחייה

בריכת שחייה היא מקום כיפי במיוחד לבני כל הגילאים, אבל גם כזה הדורש השקעה בלתי מבוטלת בתחזוקה השוטפת על מנת לשמור על ניקיון המים ואיכותם וכדי להבטיח הנאה מקסימלית לכל מי שמשתכשך בבריכה (בין אם היא בריכה ביתית צנועת מימדים ובין אם מדובר בבריכת שחייה ציבורית גדולה).

בדיקת המים

על מנת שהמתרחצים לא יהיו חשופים לזיהומים או סכנות שונות, חשוב לבדוק באופן שוטף את איכות המים, ובפרט את רמת החומציות (Ph) ואת רמת הכלור.

ישנו מגוון רחב למדי של ערכות המיועדות לביצוע בדיקה חיונית זו, החל מניירות בדיקה פשוטים (שניתן להשתמש בהם בבריכות שחייה פרטיות בלבד), דרך מדי בדיקה ידניים בסיסיים למדי וכלה בערכות פוטומטריות.

חיטוי הבריכה

מרכיב חשוב אחר בכל רשימת ציוד לבריכת שחיה הוא תכשיר זה או אחר לחיטוי המים.

בין האפשרויות: טבליות כלור וכן מצופים שבהם ניתן להניח את הטבליות על מנת לווסת את כמות הכלור המשתחררת למים, טבליות ברום (שבהן משתמשים בבריכות ספא ובג'קוזי), אבקת HTH שבה יש להשתמש במידה והמים עכורים (עקב רמת כלור נמוכה ו- Ph גבוה) במינון של 2 ק"ג לכל 1000 מ"ק ובזמן שהבריכה סגורה, תמיסות נגד אצות ועוד.

עבור בריכות מושקעות במיוחד ישנם אמצעי חיטוי מתקדמים יותר דוגמת מכשיר UV או מכשיר מלח שמבצע אלקטרוליזה הדואגת כי מימי הבריכה יכילו כלור גם ללא הצורך להשתמש בכימיקל זה אלא בזכות המלח.

ניקוי הבריכה

כל בריכה, מעצם היותה חשופה, צוברת עם הזמן לכלוך, וחשוב מאד לנקותה.

ציוד לניקוי בריכות שחייה עשוי לכלול רובוטים משוכללים האוספים חיש קל את כל הלכלוך, מקרצפים את הדפנות ותוך כדי גם מערבלים את המים ומפחיתים את כמות הכימיקלים הנדרשת לשם שמירת על איכות המים.

דרך נוספת לשמור על ניקיון הבריכה היא באמצעות מסנן חול המגיע עם משאבה – זו שואבת את המים, חול הקוורץ המיוחד מסנן אותם בקפידה ואז הם חוזרים לבריכה נקיים למשעי.

איך הופכים את הבריכה למחוממת?

ציוד לבריכות שחייה עשוי גם לכלול פתרונות חימום, המבטיחים מים נעימים במיוחד גם בימים קרירים ומאפשרים ליהנות מהבריכה לאורך רוב חודשי השנה.

בין האופציות הקיימות: פנל סולארי המותקן בקלות בסמוך לבריכה ומנצל את אנרגיית השמש לחמום מי הבריכה (כשעל כל קוב מים יש להוסיף עוד מ"ר לפאנל), חימום בחשמל או בסולר (אופציות יקרות יחסית) ומשאבת חום – מערכת יעילה אנרגטית ומשתלמת במיוחד.

על מנת להימנע מהוצאות גבוהות יתר על המידה בחימום הבריכה, מומלץ לכסות אותה כשהיא לא בשימוש. ישנו מבחר רחב של אופציות, החל מכיסוי ברזנט פשוט וכלה בכיסויי תריסים הכוללים מנוע הידראולי.

פאן, פאן, פאן

גם בריכות שיש בהן "רק" מים מבטיחות שלל רגעי כיף והנאה אדירה, אולם לטובת חובבי הגיוון ועבור הילדים, שמטבעם אוהבים אטרקציות, ניתן למצוא פריטי ציוד לבריכות שחייה שכל מטרתם היא "רק" להעצים את השמחה.

כך, למשל, מזרקות מים, ברווזי ענק מתנפחים, מתקנים מיוחדים למשחקי כדורסל רטובים, גלגלי ענק ומזרוני מים (כולל כאלה קינג סייז). ציוד לבריכות שחייה מושקעות במיוחד יכלול גם קולרים צפים כדי שלא תצטרכו לצאת מהמים כשאתם צמאים או תאורה המוסיפה להם חן רב.

לפרטים נוספים לחצו כאן 

ציוד לבריכות שחייה
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *