היתרונות של טיפול בוואטסו (Watsu) לנשים בהריון

הוואטסו היא שיטת טיפול טרפויטית שפותחה לפני שנים רבות ע"י מטפל שיאצו בשם הרולד דאל. הטיפול כולל מתיחות ולחיצות ומתבצע במים חמימים, בטמפרטורה של כ- 34 מעלות, טמפ' שמותאמת לחוף הגוף. כיום, השיטה מקובלת ביותר מ- 40 מדינות ברחבי העולם ועוזרת בעיקר לנשים בהריון (החל משבוע 14 ואילך), כאשר היא מומלצת ביותר בשבוע ה-18 להריון ולאחר מכן.

כמובן שהטיפול מתאים גם לנשים אחרי לידה, לסובלים מבעיות גב, צוואר ובריאות, ואפילו למצבים כמו טראומות או מצבים רגשיים קשים אחרים. השיטה נחלה כזאת הצלחה עד שהיא נלמדת אפילו בחוגים המתאימים באוניברסיטאות מובילות בעולם. מהלך הטיפול כולל ציפה של המטופלת על פני המים כשהיא נתמכת ע"י המים וכמובן ע"י המטפל.

הכנה לשינויים הצפויים במהלך ההריון

תודות לסגולות המים וכח הציפה והעובדה שהגוף משוחרר מן ההשפעות של כוח הכבידה, קל ונוח לעבוד על אזורים כמו גב תחתון, חגורת כתפיים ואגן וכך את יכולה להתחבר לעובר הגדל בתוכך.

טיפול בכאבי גב תחתון

מעבר להכנת הגוף לכל השינויים שחלים בהריון, השיטה מאפשרת טיפול בכאבי גב נקודתיים המאפיינות נשים בעיקר בשליש השני של ההריון.

חוויה רוחנית

בין אם את בהריון או לא, הוואטסו מספקת לך חוויה רוחנית, סוג של מדיטציה ומדמה ניתוק של גוף ומחשבה ומאפשרת לך להגיע למחוזות חפצך בדמיון ולנתק אותך מטרדות היום יום.

חוויה זוגית

הוואטסו ניתן לביצוע גם בזוג. השיטה מאפשרת לשני בני הזוג לקחת חלק בטיפול באופן שווה בו תוכלי לצלול יחד עם בן זוגך במים נעימים. בצורה זאת כיף לתחזק קשר טוב קיים או לשפר קשיים בקשר, אם יש צורך.

היתרונות של טיפול בוואטסו (Watsu) לנשים בהריון
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *