סוגי טיפולים אלטרנטיביים לנשים בהריון

נשים בהיריון שרויות, מטבע הדברים והנסיבות, בחששות ואף בחרדות. הן חשות מתח ולחץ. כל מה שעשוי להרגיע- חשוב ומבורך. הרפואה האלטרנטיבית נותנת מענה, במגוון השיטות הרווחות בה, לצורך זה. לצד המעקב הקפדני במשך ההיריון, חשות נשים הרות רבות צורך ורצון לקבל סיוע וחיזוק להתמודדותם עם השינויים הפיזיים והנפשיים הכרוכים בהיריון. הרפואה המשלימה מציעה סיוע זה.

הרפואה הסינית, לדוגמה, מציעה מגוון דרכים להתמודדות עם הבחילות וההקאות, שהן חלק מובנה ואולי בלתי נמנע בהיריון. דיקור סיני, לדוגמה, נמצא מועיל ביותר להתמודדות עם תופעות אלה.

הדיקור מסייע גם לזרימה טובה יותר של האנרגיה בגוף על ידי שחרור חסמים המונעים זרימה טובה.  הדיקור מסייע להשבת האיזון שמופר במהלך ההיריון. הוא נמצא גם מרגיע ומקל על החששות והלחצים שהאישה ההרה שרויה בהם.

שיטה נוספת שמסייעת לנשים להתמודד בהיריון היא יוגה. היוגה מהווה פעילות גופנית בעצימות נמוכה, מרעננת ומרגיעה. היא משככת כאבי גב הנגרמים בשל משקל היתר שההיריון מוסיף לגוף האישה. היוגה משמרת את גמישות הגוף.

הרפואה המשלימה מציעה לאישה ההרה שימוש בדמיון מודרך, המהווה אלמנט מרגיע מאין כמוהו. היא מאפשרת לשחרר את המתח שהיא שרויה בו, לאזן את תחושותיה ולחדש את הכוחות שלה לקראת הלידה הצפויה.

שיטה נוספת, אשר נשים הרות רבות מאמצות אותה בחום, היא שימוש בצמחי מרפא. בשל איסור השימוש באנטיביוטיקה  מהווים צמחי מרפא חלופה  אפקטיבית ביותר להתמודדות עם שורה של תסמונות ובהן: דלקות, כאבי בטן, בעיות עור, מיגרנות, הצטננות ועוד.

קסם המים 

אחת השיטות היותר מועילות להרגעת האישה ההרה היא טיפולי וואטסו – טיפול מים שמשלב לחיצות רכות העובדות הן על הרובד הנפשי והן על הרובד הפיזי. המים החמים (35 מעלות) המגע העדין והרך בין המטפלת לאישה ההרה והתנועה המעגלית החוזרת ונשנית במים, מרגיעה מאוד. הציפה מעל המים וקצת גם בתוכם מבטלת את משקל הגוף ומשחררת את הלחצים מאיבריו.

האישה ההרה חווה רגיעה ושחרור. היא נתונה בידיה – תרתי משמע – של המטפלת ואינה צריכה להחליט ולעשות דבר, רק להתמסר ולהתמכר לתנועה ולשקט. הגוף הרפוי ותחושת העיסוי מרגיעים ומכניסים את האישה לסוג של מדיטציה. היות שהמים מעלימים את תחושת המשקל, האישה ההרה חשה קלילה ורכה. טווח התנועות גדל, מתקיימת מתיחה טובה בין העצמות והחוליות ללא כל תחושת כאב.

הערך המוסף של הטיפול בשיטת וואטסו הוא – האפשרות (המומלצת בהחלט!) לעבור אותו יחד עם הבעל או בן הזוג, באווירה רגועה, עם מוזיקה שקטה, תואמת, ועם כיבוד קל ושתייה.

הטיפול הזוגי מתבצע על ידי שני מטפלים, כאשר כל אחד מבני הזוג מקבל טיפול אישי, קשוב וסבלני, כאשר במהלך הטיפול נוצרים מפגשים קצרים בין שני הזוג מתחת למים.

כל שיטה שיש בה כדי להפיג לחצים, לשכך כאבים ולהשרות תחושה של רוגע ושקט היא מועילה ומבורכת. מדובר בשיטות טיפוליות שאין בהן כל תופעות לוואי מכל סוג שהוא. הן בטיחותיות ביותר מכל בחינה שהיא.

ניתן, אגב, לשלב בין השיטות השונות. בהצלחה ושיהיה במזל טוב!

סוגי טיפולים אלטרנטיביים לנשים בהריון
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *