היתרונות המשמעותיים של הידרותרפיה

הידרותרפיה – טיפול ("תרפיה") במים ("הידרו") – הוא שם כולל למגוון רחב של שיטות טיפול שהמכנה המשותף שלהן הוא כמובן העובדה שהן מתבצעות בתוך מים.

בין השיטות הנכללות בקבוצה זו: הליוויק, באד ראגאז, וואטסו ועוד.

יתרון ראשון: סביבה נעימה ומעצימה

היתרון הראשון של המים כסביבה טיפולית ובהתאם של שיטות ההידרותרפיה השונות הוא שמדובר בסביבה נעימה מאוד שמפוגגת כל מתח ולחץ.

במקרים רבים מטופלים לא מקבלים את מלוא התועלת מטיפול כזה או אחר עקב התנגדות לא מודעת, שלכשעצמה נובעת ממתחים או חששות. למים יש איכויות מרגיעות מאוד, ובנוסף כדאי לדעת שהם מחוממים כך שהבריכה כולה עוטפת את המטופל בשלווה אמיתית.

יתרון שני: המשקל הקל בתוך המים

היתרון השני הוא פיזי במהותו – לגוף שלנו משקל קל יחסית כשהוא בתוך המים ועל כן ניתן להניע שרירים שונים במידה ניכרת מבלי שהדבר ייצור כאב, קושי או עומס יתר על מפרקים. בפרט מתארך ומתרחב טווח התנועה של נכים, שעבורם הידרותרפיה עשויה פשוט לחולל פלאים.

יתרון שלישי: לחץ הידרוסטטי

יתרון אחר שנובע מהסגולות הייחודיות של המים הוא שהלחץ ההידרוסטטי שהם מפעילים מחזק מאוד את מערכת הנשימה, ובכך משפר גם את מצבן של מערכות חיוניות אחרות בגוף.

יתרון רביעי: שיטות הטיפול עצמן

כל הנ"ל הם יתרונות כלליים של טיפול במים בפני עצמו, ובנוסף לכל אחת מהשיטות השוכנות תחת כנפי ההגדרה "הידרותרפיה" יתרונות ספציפיים. כך למשל באד ראגאז מתאימה במיוחד לבעלי טונוס שרירים נמוך ואילו הליוויק אופטימלית לנכים בכיסאות גלגלים.

היתרונות המשמעותיים של הידרותרפיה
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *