איך משפיע עלינו טיפול וואטסו?

טיפול וואטסו הוא אחת החוויות הייחודיות שניתן לעבור. השילוב בין הטכניקות של השיאצו לבין המים החמימים (וואטסו הוא למעשה טיפול שיאצו במים) מצליח להעצים את יתרונות השיאצו, והאנרגיות הרכות והמחבקות של המים משלימות זמן איכות אמיתי. בהתאם, וואטסו (פירוש השם, אגב, הוא הלחם של המלים water ו-shiatsu) משפיע לטובה הן על הנפש, הן על הגוף והן על התודעה של המטופל בר המזל או של המטופלת המרוצה.

זמן של שקט מוחלט

במהלך טיפול וואטסו המטופלים שוכבים על הגב בתוך המים כשעיניהם עצומות וכשהם נתונים בידי המטפל/ת, ובכך קודם כל הם זוכים ל-45 דקות עד שעה שבהם המציאות החיצונית נשארת לגמרי בחוץ ולא משפיעה עליהם ולו לרגע. לשקט המוחלט ולהתנתקות מכל הדאגות והלחצים השפעה מיטיבה מאוד ותרומה של ממש להנאה מהטיפול ולאיכות החיים באופן כללי – שהרי כולנו זקוקים להפוגה מעת לעת כדי לא להישחק יתר על המידה.

התחברות לעצמנו

תוצר לוואי מבורך של השקט המוחלט וההתנתקות מכל הלחצים החיצוניים הוא היכולת להתחבר לעצמנו, לראות את המציאות שלנו באופן בהיר יותר, לעתים למצוא פתרון לבעיות שמלוות אותנו זמן רב ובאופן כללי להיזכר שהחיים בסך הכל לא רעים (ולפעמים אפילו טובים), ושברוב רובם של המקרים מצוקות הן בסופו של דבר מקפצה לרכישת יכולות חדשות ולשיפור מהותי.

ללמוד לשחרר ולתת אמון באחרים

במהלך טיפול וואטסו מתמסרים המטופלים למגע המדויק והאפקטיבי של המטפל/ת ובעצם מפקידים את גופם בידיים המקצועיות. היכולת הזו לשחרר, להתמסר ולתת אמון מלא באדם אחר כשאנחנו במי הבריכה חשובה מאוד ומשפיעה אף היא לטובה. כל טיפול מטבעו מייצר אינטימיות מסוימת בין המטפל/ת למטופלים, אבל בוואטסו רמת האינטימיות אפילו יותר גבוהה מהרגיל, כך שבחלק מהמקרים הטיפול, למרות שהוא פיזי לגמרי במהותו, מוביל גם לחוויה רגשית עמוקה ולתמורות של ממש בהתנהגות. טיפול הוואטסו ידוע, בין השאר, בזכות השפעתו החיובית על נשים הרות.

השפעות פיזיות מבורכות

לצד ההשפעות המבורכות על התודעה ועל הנפש, טיפולי וואטסו מחוללים פלאים גם בהיבט הפיזי. בין השאר מאפשר השילוב של השיאצו והמים להרפות שרירים, לפוגג מתחים שאצורים בהם, לשפר את זרימת הדם, להגמיש שרירים נוקשים, להעלים כאבים ועוד.

  • הרפיה של כל השרירים – הן בזכות השהות במים חמימים שמטבעם גורמים להרפיה, והן לנוכח העובדה שהמטופלים מרגישים שהם בידיים טובות ומשחררים את הצורך בשליטה מלאה.
  • שיפור זרימת הדם – התנועות המדויקות של המטפל/ת, שמתאימים את עוצמת המגע לכל מטופל ומטופלת לפי צרכיהם, ממריצות את זרם הדם ובכך תורמות לשיפור התפקוד של מערכות רבות בגוף.
  • הגמשת שרירים נוקשים – שיאצו היא שיטת טיפול המבוססת על לחץ ("אצו" פירושו ביפנית לחץ ו"שי" היא אצבע) וכך גם הוואטסו, ועל כן שתיהן מסייעות להגמשת שרירים נוקשים ושיפור התנועה של הגוף.
  • הפחתת רמות כאב – בזכות העובדה שהיא מתבצעת במים חמימים, וואטסו היא אחת משיטות הטיפול המומלצות במקרים של כאבים כרוניים שונים (למשל כאבי גב). ההתנגדות המופחתת של המים מבטיחה לחץ מופחת משמעותית על מפרקים ואיברים אחרים בגוף, ומטפל מיומן מצליח להפחית רמות כאב ובחלק מהמקרים אף להעלים לגמרי את הכאב והקושי.

לסיכום, טיפול וואטסו הוא חווייה מיוחדת במינה, שמומלצת לכל מי שרוצה להרגע, להתנתק מהשגרה המלחיצה ולחזור אלייה עם כוחות חדשים ומרץ!

איך משפיע עלינו טיפול וואטסו?
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *