וואטסו זוגי

וואטסו (Watsu) – השיטה שפיתח הרולד דאל על בסיס השיאצו היפני המוכר והפופולרי – הוא אחד הטיפולים היותר כיפיים שיש אם לא הכיפי ביותר. למעשה אפשר לחשוב רק על טיפול אחד שמספק עונג רב יותר – וואטסו זוגי.

מהו הוואטסו?

השם Watsu מרמז על מהות הטיפול – זהו חיבור של שתי מילים, Water ו-Shiatsu וביחד שיאצו במים. מהשיאצו לקח דאל את המתיחות והלחיצות המדויקות בנקודות הנכונות לכל אדם בכל נקודת זמן, והמים תורמים את התחושה החמימה והנעימה המוכרת והממכרת כמו גם את האפשרות לצוף, כשהמטפל או המטפלת אוחזים באדם ומובילים אותו לשחרור מוחלט.

השילוב של הציפה המים החמימים (הטיפול מתבצע בטמפרטורה של 34 מעלות), ההתמסרות לחוויה, השחרור המוחלט מטרדות היומיום והלחץ המדויק על הנקודות הנבחרות בגוף (בדומה לנקודות דיקור סיני ובמטרה להבטיח זרימת צ'י מיטבית בכל המרידיאנים שבגופנו) מבטיח הקלה משמעותית למי שסובל מכאב גב, כאבי שרירים, מתח, חרדה, הפרעות שינה ועוד שלל מצוקות פיזיות ורגשיות.

למה בזוג ההנאה כפולה ומכופלת?

אם וואטסו הוא לא רק טיפול אפקטיבי אלא גם חוויה שמיימית, הרי שבזוג ההנאה כפולה ומכופלת ואפילו יותר.

ראשית, כל אחד מבני הזוג מתענג בזכות הציפה חסרת הדאגות, הלחיצות והמתיחות לאורך מסלולי זרימת האנרגיה והאנרגיות החיוביות שיש במים המחוממים.

בנוסף, ישנה ההנאה מלראות את בן/בת הזוג מתענגים אף הם – אמנם במקרים רבים העיניים נעצמות כמו מאליהן במהלך טיפולי וואטסו, בזכות השחרור המוחלט וההתמסרות, הרי שכשמדובר בטיפול זוגי כדאי בכל זאת לפקוח אותן, ולו מעת לעת, כדי לראות את מי שאתם אוהבים ברגעים שכולם נחת צרופה.

בנוסף הבריכה שבה מתרחש הטיפול הכפול הופכת מיידית למרחב אינטימי להפליא. אמנם ישנם בבריכה עוד שני בני אדם, המטפלים בשני בני הזוג, אולם נוכחותם כמעט ואינה מורגשת (ובמיוחד אם הם מקצועיים) וכך יכולה ללבלב הרומנטיקה, גם בהיעדר מגע ישיר בין בני הזוג שהרי די בתחושות ובאנרגיות הכל כך נכונות השוררות במים כדי להזכיר לכל אחד למה התאהב מלכתחילה בבן/בת הזוג – ואף להטמיע תחושה מבורכת זו עמוק בתודעה.

וואטסו זוגי
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *