טיפול וואטסו לנשים בהיריון

וואטסו הוא חוויה ייחודית שתורמת רבות הן לגוף והן לנפש בכל מצב – אבל עבור נשים בהיריון מדובר בחוויה עוד יותר מעצימה, עוד יותר מענגת ועוד יותר ייחודית. גם העובר, שאמנם אינו יכול להעיד על תחושות סיפוק ושביעות רצון, נתרם מהטיפול במים החמימים שעוטפים את האם בדיוק כפי שהוא צף לו ברחם, ובסך הכל מדובר במתנה מושלמת שכדאי לכל אישה הרה להעניק לעצמה (או לרמוז לבן הזוג שמדובר במתנה שתתקבל בברכה ובאהבה…)

שילוב מופלא בין שיאצו למים חמים

את הוואטסו פיתח הרולד דאל, מטפל שיאצו אמריקאי שזיהה את הפוטנציאל העצום הגלום בחיבור בין שיטת הטיפול היפנית (שנשענת על הרפואה הסינית המסורתית ובפרט על קיומן של נקודות ספציפיות בגופנו שדרכן ניתן להבטיח זרימת צ'י מיטבית) לבין שהייה במים חמים, מלטפים ומרגיעים.

לשיאצו יכולות מוכחות לסייע בפתרון בעיות פיזיות ורגשיות, ואילו המים החמים מעניקים לנפש רגיעה עמוקה ומאפשרים לגוף ולשרירים להרפות ולהיפטר מהמתח התמידי בו הם שרויים, בזכות ההתנגדות המופחתת במים.

מרגוע חיוני לגב הכואב

תשעת חודשי היריון הם תקופה מרגשת, אבל גם כזו הכרוכה בשינויים רבים שחלקם מקשים על האישה. בפרט סובלות נשים הרות רבות מכאבי גב (בעיקר בחלק התחתון) וקשיי יציבה (עקב הקושי להסתגל למשקל החדש ולמצוא תנוחות נוחות).

טיפול וואטסו לנשים בהיריון מעניק קודם כל שעה של הקלה מוחלטת מהעומס המוטל על גופן, שכן הן צפות במים, בידיים האמונות של המטפל/ת, כך שכל השרירים מורפים ואין שום לחץ על שום חלק בגוף ובפרט לא על הגב התחתון, על עמוד השדרה ועל האגן.

בנוסף משפר הטיפול את זרימת הדם בכל הגוף וגם לכך יש השפעות מיטיבות שנמשכות כמובן גם לאחר היציאה מהמים.

הנשימה מתרחבת

אחד המוטיבים המרכזיים בכל טיפול וואטסו הוא נשימות נכונות, ובפרט כך הדבר כשהמטופלת היא אישה הרה.

תוך כדי השהות במים החמימים (בסביבות ה-34 מעלות) והרוגע המוחלט שעוטף את האישה הנשימה שלה מתרחבת, היא מתחברת טוב יותר לעצמה ולעובר וגם לתחושת החלום שמאפיינת רבים מטיפולי הוואטסו תרומה של ממש להשבחת הנשימה.

פסק זמן ממחשבות ודאגות

מאפיין בולט נוסף של היריון הוא מחשבות רבות וגם לא מעט דאגות. כל אותן מחשבות ודאגות הן כמובן טבעיות לחלוטין שהרי לידה – כל לידה, גם אם לא מדובר בילד ראשון – משנה משמעותית את החיים בכמעט כל תחום. טיפול וואטסו לנשים בהיריון מרוקן את המוח והתודעה מכל הדאגות ועוזר להן להתמסר לפן החיובי של החוויה. מטופלות רבות מדווחות כי הוצפו באהבה – לעובר שצומח בשקט בבטנן, להיריון, לעצמן ולחיים באופן כללי – וכי התחושה הטובה והביטחון הרב יותר נותרו גם לאחר תום הטיפול והמשיכו ללוותן בהמשך ההיריון.

הנאה גם לעובר

טיפולי וואטסו לנשים הרות מתבצעים החל מהשבוע ה-14 להיריון – וקרוב לוודאי שבשלב זה גם העובר חווה את מלוא החוויה יחד עם האם, וזוכה אף הוא לנחת של ממש.

טיפול וואטסו לנשים בהיריון
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *