איך לבצע ייעול של עסק בתחום מרכז שחייה?

הגידול המשמעותי בביקוש לשירותים השונים שמציע מרכז שחייה – חוגי שחייה לילדים, לימוד שחייה למבוגרים, חוגי פעילות במים לתינוקות ופעוטות, טיפולים במים ועוד – מוביל גם להיצע נרחב יותר, ובהתאם לתחרות הולכת ומתעצמת בתחום. על-מנת להצליח באמת, ניהול מרכז שחייה חייב להיות איכותי במיוחד, גם במישור הטכני וגם במישור הפיננסי, ועל-מנת להבטיח ניהול מיטבי כדאי להיעזר ביועצים עסקיים מנוסים.

החשיבות של תכנון נכון במרכז שחייה

ניהול מרכז שחייה – שכאמור מציע שלל שירותים לקהלי יעד שונים, מחויב לכללי רגולציה שונים ונשען על מקצועיות גבוהה מאוד – הוא אתגר של ממש. בהתאם תכנון מושכל, על בסיס תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת, הוא חובה לכל בעל עסק בתחום שרוצה למצות את הפוטנציאל ולהביא לידי ביטוי את היכולות בנוגע ללימוד שחייה וטיפולים במים.

בפרט חשוב התכנון הנכון ב-3 מצבים: לקראת הקמת מרכז שחייה חדש (כשבמקרים אלה הייעוץ העסקי הוא תחליף לניסיון שטרם נצבר), כשישנם קשיים שמאיימים על המשך הפעילות העסקית (ובפרט משבר פיננסי, אבל גם קשיים תפעוליים ובהם למשל שיעור נטישת עובדים גבוה מהווים בעיה של ממש) וכשהמרכז מבקש להתרחב (מהלך שחובה לבצע באופן מתוכנן היטב וזהיר במיוחד).

באופן טבעי גם במצבים אחרים התועלת של התכנון הנכון גבוהה במיוחד, ובפרט עשוי ייעוץ עסקי מקצועי לשפר את התפקוד של מרכז השחייה ולהוות בסיס לצמיחה עתידית.

בניית תוכנית עסקית

הבסיס של התכנון הנכון של מרכז השחייה – ובעצם של כל עסק בכמעט כל תחום – הוא התוכנית העסקית. תוכנית עסקית היא למעשה מעין מפה שעוזרת לבעל העסק ולמנהלים לדעת מהו הנתיב האופטימלי עבורם בכל סיטואציה עסקית.

בין השאר כוללת התוכנית העסקית התייחסות מפורטת לפן הטכני של הובלת מרכז השחייה להצלחה, לנושא הפיננסי ולשלל סוגיות רלוונטיות נוספות ובהן שיווק, רגולציה, כוח אדם ועוד.

חשוב להדגיש כי כתיבת תוכנית עסקית איכותית באמת נשענת על מיומנות גבוהה וניסיון, ועל כן מומלץ להפקידה בידי אנשי מקצוע בתחום הייעוץ העסקי.

ייעוץ כלכלי פיננסי

ניהול מרכז שחייה מחייב ידע נרחב ועדכני בשלל תחומים ובהם הידרותרפיה, וואטסו, הידרופוביה (פחד ממים), התפתחות תינוקות, פיזיולוגיה של ילדים, שחייה כמובן ועוד. במרבית המקרים השכלה פיננסית משמעותית היא לא אחד מהמאפיינים של מנהלי מרכזי שחייה, ועל-מנת לגשר על הפער בין הידע הכלכלי הקיים לבין הידע הכלכלי הנדרש לשם ניהול עסק כדאי להיעזר ביועץ חיצוני.

ייעוץ כלכלי פיננסי כולל המלצות לגבי תמחור השירותים השונים של מרכז השחייה, מדיניות אשראי אופטימלית מול הבנק/ים, כלים להבטחת תזרים מזומנים שמאפשר את קיום הפעילות השוטפת ללא בעיות ויצירת איתנות פיננסית שתאפשר במידת הצורך השקעות לטובת התרחבות.

תדמית ודימוי עצמי של מרכזי שחייה

עוד סוגיה שעולה במסגרת כתיבת תוכנית עסקית וייעול ההתנהלות של מרכז השחייה בעזרת יועץ עסקי מנוסה היא התדמית. כאמור בתחום מרכזי השחייה ישנה תחרות הולכת וגוברת, ועל כן, על-מנת להצליח לאורך זמן, נדרש מיתוג מקצועי שמבליט את יתרונות המרכז ואת התועלות שהוא מספק ללקוחותיו. מאחר שמדובר בקהלי יעד שונים (הורים לפעוטות, נערים שרוצים לשפר יכולות שחייה, מבוגרים שסובלים מכאבי גב, חולי פיברומיאלגיה שעשויים להיתרם מאוד מהידרותרפיה ועוד), המיתוג ויצירת התדמית הנכונה חייבים להתבצע באופן מקצועי על בסיס ידע נרחב בתחום – ולכן כדאי להיעזר בשירותי ייעוץ.

 

מאמר אודות

http://shterngroup.co.il

 

איך לבצע ייעול של עסק בתחום מרכז שחייה?
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *