,

חוג שחיה – האם כדאי להתחיל בחורף או בקיץ?

אסף המדריך יחד עם אחד התלמידים - חוג שחיה לילדים

חוג ללימוד שחיה הוא אחת האופציות היותר פופולריות, ואין כמעט ילד שלא מגיע בשלב כזה או אחר בחייו לחוג שכזה, ובעצם בימינו גם לא מעט פעוטות ואפילו תינוקות נהנים מפעילות כיפית ומעצימה במים במתכונת קבועה ועם הדרכה מקצועית.

האסוציאציה הראשונה של חוג שחיה, ושל בריכה באופן כללי, היא קיץ – אבל חוגי שחיה מתקיימים כמובן גם בחורף. אמנם בחוץ קר, ולפעמים גם גשום, אבל בתוך החלל המקורה חמים ונעים ובוודאי שהמים עצמם מזמינים ומהנים, כך שכדאי להיות מודעים גם ליתרונות של הגעה לחוג השחיה בעונה הקרה (שבארץ, כדאי לזכור, אינה מאוד קרה).

המשכיות

חוגי שחיה מקנים את היסודות של המיומנות הכל כך חיונית הזו – הילד (או המבוגר, שהרי ישנם גם שיעורי שחיה גם למי שכבר חגג בר מצווה ואפילו עבר את גיל 18) לומד במסגרת החוג קודם כל להסתגל למים, מתרגל את עקרונות הנשימה הנכונה במים, רוכש מיומנות בביצוע התנועות הנכונות של סגנון השחייה הנלמד ובאופן כללי לומד לצלוח בריכה באופן הבריא והיעיל ביותר, בעזרת התנועות המדויקות, אבל על-מנת לשלוט היטב ברזי השחיה חשוב מאוד גם להמשיך ולתרגל את הפעולה המהנה הזו.

מבחינה זו, דווקא עבור מי שנרתע מכניסה לבריכה בחורף הגעה אל חוג השחיה בקיץ עלולה להתגלות כטעות: הוא אמנם ילמד לשחות, אולם כשהחוג מסתיים והטמפרטורות מתחילות לרדת, הוא יימנע מלהגיע לבריכה ולתרגל את המיומנות שרכש, ועל כן חלק מהרווחים של החוג ירד לטמיון.

לעומת זאת, הגעה אל חוג שחיה בחורף, או לפחות לקראת סופו, מאפשרת לאחר שכבר יודעים לשחות להמשיך ולתרגל זאת בכיף לאורך הקיץ (מה גם שבמסגרת החוג לומדים שגם אם קר בחוץ, בתוך המים חמים ונעים) כך שהטמעת המיומנות והיכולת החדשה אפקטיבית הרבה יותר.

שחיה בחורף מחזקת את מערכת החיסון

יתרון נוסף של חוג שחיה בחורף, ושל שחיה באופן כללי במהלך העונה הקרה, הוא שזוהי פעילות ספורטיבית שמחזקת מאוד את מערכת החיסון – ובכך מקטינה את הסיכון ללקות במחלות השונות שפוקדות אותנו במהלך העונה הזו.

בפרט רלוונטי היתרון הזה עבור תינוקות, שמערכת החיסון שלהם נמצאת עדיין בחיתוליה, אבל גם ילדים יותר גדולים יגלו שהם פחות חולים אם הם משתתפים בשיעורי שחיה במהלך החורף.

על-מנת שיתרון משמעותי זה יבוא לידי ביטוי, חשוב להקפיד על התנהלות נכונה ומיד לאחר תום השיעור לעטוף את הילד במגבת גדולה או חלוק חם, וכמובן רצוי שהחוג יתנהל בבריכה איכותית שמצוידת במלתחות מחוממות היטב.

ביטחון עצמי גבוה יותר

אנחנו לא יכולים לשלוט על מזג האוויר, לא בחורף ולא בקיץ, אבל חשוב מאוד שלא נוותר על שום פעילות בגלל שהטמפרטורה היא כזו או אחרת (אלא אם כן מדובר בתנאים קיצוניים, שבארץ הם כאמור נדירים למדי ובמיוחד בחורף).

חשוב מאוד להקנות את יכולת ההסתגלות הזו גם לילדים, ומבחינה זו חוג שחיה בחורף הוא דרך נהדרת לעשות זאת ובכך גם לחזק את הביטחון העצמי שלהם – ילד שיודע שגם אם קר ואפילו גשום הוא בכל זאת מגיע לחוג שחיה ונהנה מהפעילות במים לומד שיש לו שליטה טובה יותר על חייו כך שבנוסף לרווח העיקרי מחוג השחיה, היכולת לשחות, הוא זוכה גם בביטחון עצמי רב יותר.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

לימוד שחייה לילדים

 

 

חוג שחיה – האם כדאי להתחיל בחורף או בקיץ?
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *