איך שחיית תינוקות עוזרת להתפתחות הקוגניטיבית של ילדינו?

הקטנטנים, ולמרות גילם הצעיר מאד, נהנים כיום ממגוון רחב מאד של חוגים, המסייעים להתפתחותם. חוג שחיית תינוקות, שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאד, מציע יתרונות רבים וזו גם הסיבה מדוע בוחרים בו לא מעט הורים. אחד היתרונות קשור להתפתחותם הקוגניטיבית של התינוקות.

איך זה נעשה

חוג שחיית תינוקות נערך כולו בתוך בריכה מחוממת ובסביבה נעימה ותומכת. החוג מיועד לתינוקות ולפעוטות ומציע יתרונות רבים, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרגשי. החוג, שבו משתתפים תינוקות בני 3 חודשים ומעלה, מועבר על ידי מורים מוסמכים ומתקיים בדרך כלל במסגרת קבוצתית מצומצמת. ההורים והתינוקות זוכים ליחס אישי לאורך כל החוג ומשתתפים בפעילות נפלאה במים, המלווה כמובן במגע, בשירה, בתנועה ובמשחקים שונים.

שיפור בהיבט הפיזיולוגי

החוג מביא אתו לא מעט יתרונות ובעיקר תרומה רבה מאד להתפתחותם התקינה של התינוקות. השהות במים, וכבר מגילאים צעירים מאד, עוזרת לתינוק להתרגל למרחב הזה וגם לתנועה בתוך המים. התנועה הזו מחזקת את השרירים שלו ואת השלד ותורמת רבות להתפתחותם. התרגילים מחזקים את שרירי הצוואר וגם את שרירי הגב ובהמשך ניכרת השפעה חיובית מאד על חלקו העליון של הגוף. חגורת הכתפיים של התינוק מתחזקת ואחר כך גם חלקו התחתון של הגוף. כך יכול התינוק, בבוא העת, לעמוד בצורה יציבה יותר וליהנות מאיכות זחילה טובה יותר.

מתאמן בזמן חוג שחיית תינוקות

שיפור בהיבט הקוגניטיבי רגשי

לצד היתרונות הרבים של חוג שחיית תינוקות, בכל הקשור להשפעות החיוביות שלו על ההתפתחות הפיזיולוגית של התינוק, קשה להתעלם מההשפעה הרבה של השחייה על התפתחותו הקוגניטיבית והרגשית. החוג כולל פעילות שאותה מבצעים ההורים יחד עם התינוק. עצם הפעילות המשותפת הזו תורמת לא מעט לשני הצדדים ובעיקר לתינוק. הקשר שלו עם הוריו מתחזק, מה שמפתח את התפתחותו הרגשית. המגע שלהם בו תורם גם הוא ועוזר להתפתחותו באופן משמעותי. זהו זמן איכות משותף, ההכרחי מאד בחודשים הראשונים לחייו של התינוק, מה שמשפיע בהמשך גם על התפתחותו הקוגניטיבית.

על פי מחקרים שבוצעו בתחום ובחנו את הקשר בין שחיית תינוקות לבין התפתחות קוגניטיבית, נמצא כי עצם הפעילות במים משפרת את רמת הערנות של התינוק ומעוררת אצלו תחושות חיוביות. בזמן החוג הוא חשוף לגירויים שונים במים ולסביבה שהיא שונה מזו שהוא רגיל אליה. יחד עם זאת, הוא חש בטוח ונעים מאד בה ולומד ליצור לעצמו רגשות חיובים הקשורים למרחב החדש. המים עצמם, הזרימה שבהם, השתקפותם של אלמנטים שונים בהם, מעוררת אצל התינוק סקרנות רבה והוא מתחיל להגיב לסביבתו. זהו חלק מתהליך של למידה ומחקר, הנדרשים בתהליך ההתפתחות שלו ומהווים חלק בלתי נפרד מהיכולות הקוגניטיביות שלנו בגילאים המבוגרים יותר. כאשר מדובר בפעוטות, הדבר חשוב עוד יותר שכן השהות במים עוזרת ליכולת הריכוז והקליטה.

הרשמו עכשיו לחוג שחיית תינוקות !


    אני מסכים לקבל מהחברה, באמצעות דוא"ל ו/או SMS, פרסומים, מבצעים, הנחות, עדכונים, חידושים וכיו"ב. אני אהיה רשאי, בכל עת, להודיע לחברה על רצוני להפסיק לקבל דיוור כאמור
    איך שחיית תינוקות עוזרת להתפתחות הקוגניטיבית של ילדינו?
    Rate this post