,

פיזיותרפיה פרטית – למה לסבול זמן רב אם אפשר לפוגג את הכאב ביעילות?

כל אחד מאיתנו, כמעט, יסבול בשלב זה או אחר של חייו מכאבי שריר שלד. כאבים אלו נגרמים כתוצאה משחיקה, עקב עבודה לא נכונה עם הגוף, בגלל טראומה או פציעה וגם לגנטיקה שלנו יש חלק בהיווצרותם.

ביקור אצל רופא כרוך בהמתנה ארוכה, בעוד שהמפגש עצמו אורך לרוב כ-5 דקות. הכלים שרכש אורתופד במהלך לימודיו דומים ואף חופפים לאלו שמשתמשים בהם פיזיותרפיסטים, וההבדל הוא בזמן שמשקיע כל איש מקצוע בבדיקה – אצל הרופא כאמור מדובר בהמתנה ממושכת, בדיקה מהירה ואז המתנה נוספת, לטיפולי פיזיותרפיה במסגרת הקופה.

אופציה יעילה יותר היא דילוג על המסלול המסורבל, שבמהלכו סובלים מכאבים ואפילו עזים, והגעה ישירות לפיזיותרפיה פרטית. בהקשר זה כדאי לציין כי למרבה הצער בדרך כלל מי שמגיע לטיפול פרטי עושה זאת לאחר שהתאכזב מהרפואה הציבורית, ורק מעטים מגיעים ישירות לטיפול איכותי לפני שניסו למצות את זכויותיהם בקופת החולים.

פיזיותרפיסטים הם אנשי מקצוע מיומנים באבחון מערכת שריר שלד וזיהוי "דגלים אדומים".

"דגל אדום" הוא כל מצב שמעורר חשד כי ישנה בעיה מסוימת מעבר לזו שהמטופל מדווח עליה. במקרים אלה מפנים הפיזיותרפיסטים את המטופלים לרופאים הרלוונטיים בהתאם לבעיה, ובמקביל מטפלים במצוקה שהניעה את האדם להגיע לטיפול. גישה זו נהוגה בארה"ב ובאנגליה מזה מספר עשורים והחלה להיכנס לשימוש גם בחלק מקופות החולים בארץ.  

חשוב לדעת כי ניתן לשלב טיפולים במכון פיזיותרפיה פרטי עם טיפולים במסגרת קופת החולים.

טיפול פיזיותרפיה להאחר ניתוח החלפת מפרק

היתרון העיקרי של השילוב הוא האפשרות להגביר את תדירות הטיפולים. בכדי להשתקם נדרשת התגייסות מלאה של המטופל/ת ועבודה עצמית בבית. פיזיותרפיה מעניקה למטופלים את הדגשים הנכונים להמשך עבודה עצמית, וזאת מתוך ההנחה שככל שהמטופלים אקטיביים יותר, כך הם מחזירים לעצמם טוב יותר את התפקודים שנפגעו. שילוב בין טיפול בקופה לבין טיפול פרטי מעלה את התועלת ומפחית את העלות.

טיפול פיזיותרפיה במכון פרטי

היתרונות שלנו ביחס לקופות החולים ולמכונים פרטיים אחרים:

  1. זמינות גבוהה – המתנה של פחות משבוע לתור!
  2. צוות מקצועי – שממשיך להתמקצע כל העת ולהתעדכן לגבי כל הפיתוחים והחידושים בתחום
  3. טיפול אחד על אחד במשך 45 דקות
  4. עבודה מנואלית בשילוב עם תרגול ומכשור מתקדם
  5. קשר חם ואישי בין המטופלים לבין המטפלים שרוצים בשיקום המלא ובחזרה המהירה לשגרה של כל מטופל
  6. אמונה במערכת גוף נפש
  7. הדרכה לתרגול עצמי בבית על-מנת להעצים את יעילות הטיפול הפרטני
  8. בריכה טיפולית צמודה – ישנם מצבים שבהם לשילוב בין הפיזיותרפיה לבין ההידרותרפיה יכולת לקדם את תהליך השיקום במידה משמעותית

במהלך הפגישה הראשונה עובר הפיזיותרפיסט על החומר הרפואי איתו מגיע המטופל (במידה ויש), ועל סמך בדיקה גופנית מתקדם לקראת אבחון מקור הבעיה. זהו השלב הראשון בדרך להשגת טיפול אפקטיבי עם השפעה ארוכת טווח.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
מכון לטיפולי פיזיותרפיה
פיזיותרפיה בשילוב הידרותרפיה

פיזיותרפיה פרטית – למה לסבול זמן רב אם אפשר לפוגג את הכאב ביעילות?
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *