,

לימוד שחיה אחד על אחד

כמעט כל אחד מגיע בשלב כזה או אחר של חייו אל בריכה למטרת לימודי שחיה. אחת האופציות המוצעות לנו היא לימוד המיומנות החשובה כמו גם המהנה במתכונת של אחד על אחד, כלומר שיעורי שחיה פרטיים.

למי מתאימים לימודי שחייה במתכונת של שיעורים פרטיים?

בדרך כלל לימוד שחיה מתקיימים בגיל צעיר – מתישהו בין 5 ל-8, כשבימינו ישנם לא מעט הורים שנוהגים להגיע לחוג שחיה גם עם פעוטות ואפילו עם תינוקות, שנרתמים אף הם מאוד מהפעילות הכיפית במים ורוכשים הרגלים שיעזרו להם בשלב מאוחר יותר ללמוד לשחות בקלי קלות.

חוג שחיה לילדים מתנהל במתכונת קבוצתית. מדובר לרוב בקבוצות קטנות יחסית, שמאפשרות תשומת לב רבה לכל ילד ולכל ילדה, וגם החלוקה של הילדים לפי רמתם ההתחלתית מאפשרת לימוד אפקטיבי למרות שהמדריכים, באופן טבעי, לא יכולים להיות עם כל ילד לאורך כל השיעור.

אבל למרות העובדה שחוגי שחיה מקנים את היכולת הזו, במקרים מסוימים לימוד שחיה אחד על אחד, כלומר במתכונת של שיעור פרטי, הינו האופציה המומלצת.

למשל עבור ילדים שמסיבה כזו או אחרת סובלים מפחד ממים (בין אם חמור ובין אם קל), מדריך אישי שצמוד אליהם ומבטיח קודם כל רגיעה שמאפשרת את לימוד השחיה הוא פתרון אפקטיבי מאוד, וכמובן שגם למבוגרים שנמנעו לאורך כל השנים מלהגיע לבריכה בגלל חשש כזה או אחר הנוכחות הקבועה של מדריך לצידם הינה קריטית לצורך פיתוח היכולת לצלוח בריכה קלות וביעילות.

עוד קהל יעד של לימוד שחיה אחד על אחד הוא מי שכבר יודע לשחות בסגנון מסוים, או בכמה סגנונות, ורוצה לרכוש מיומנות בסגנון שחיה נוסף. אמנם ישנם גם שיעורים קבוצתיים לטובת שחיינים שרוצים להשתכלל עוד יותר, אבל כדאי תמיד לשקול את האופציה של שיעורים פרטיים, שמטבעם מקנים את הסגנון החדש ביעילות המרבית – וכך גם עבור מי שרוצה לשפר סגנון שהוא כבר יודע לשחות בו.

ילדים המתאפיינים בקשיי למידה או בעיות קשב וריכוז עשויים אף הם ללמוד שחיה בצורה טובה יותר באמצעות שיעורים פרטיים.

כשהמטרה היא ללמוד לשחות תוך זמן קצר ככל האפשר, גם כן רצוי לבחור באופציה של שיעורים פרטיים, וכמובן לחפש מדריכים מנוסים שיבטיחו מיצוי מקסימלי של כל דקה בכל שיעור שחיה.

עוד אופציה דומה היא שיעור שחיה זוגי – אפשרות שמתאימה מאוד למשל לבני זוג שמעדיפים ללמוד שחיה בפרטיות וביעילות, או להורה וילד שמבקשים לעבור יחד את החוויה.

החסרונות של לימוד אחד על אחד ביחס לחוג שחיה

לצד כל היתרונות הרבים של לימודי שחיה במתכונת של אחד על אחד, כדאי לקחת בחשבון שישנו גם חיסרון: חוג שחיה הוא בסופו של דבר גם מסגרת חברתית, שיש לה חשיבות ובמיוחד כשמדובר בילדים – כשבמקרים מסוימים הקבוצה גם מחדירה מוטיבציה רבה יותר בילד שרוכש ביטחון בזכות הצפייה בבני גילו מבצעים את התרגילים והפעולות.

כמה שיעורי שחיה נדרשים במתכונת זו?

שיעור שחיה במתכונת של אחד על אחד נמשך ברוב המקרים כ-30 עד 40 דקות.

מספר השיעורים הנדרשים במסגרת לימוד שחיה במתכונת זו משתנה כמובן בהתאם למאפיינים הספציפיים של התלמיד ועל פי המטרה (רכישת המיומנות באופן כללי, שיפור סגנון קיים וכו') – אבל תמיד מדובר בתהליך אפקטיבי מאוד בזכות האינטראקציה המוצלחת עם המדריכ/ה.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

לימוד שחייה מבוגרים

החשיבות של לימוד שחייה בגיל צעיר

לימוד שחיה אחד על אחד
5 (100%) 1 vote
1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *