,

לימוד שחייה בקבוצות קטנות

חוג שחיה הוא אחד החוגים הפופולריים ביותר לילדים, כבר מגיל צעיר, וקל להבין למה – בריכה היא תמיד מקום כיפי, שחיה היא מיומנת שנתפשת ובצדק כבסיסית וכחיונית לאיכות חיים אמיתית ובנוסף מדובר בפעילות ספורטיבית שתורמת רבות גם לגוף המתפתח וגם לנפש הרכה.

על-מנת שלימוד השחייה יהיה אפקטיבי חשוב קודם כל לוודא שהמדריכים איכותיים ומנוסים ושהחוג מותאם במדויק לא רק לגיל הילדים אלא גם ליכולות שלהם במים. בנוסף ישנה חשיבות רבה למספר המשתתפים בחוג שכן הדרך הטובה ביותר ללמוד שחיה היא בקבוצות קטנות של עד 4-6 ילדים.

תשומת לב מקסימלית לכל ילד וילדה

הסיבה הראשונה שבגללה כדאי להעדיף לימוד שחיה בקבוצות קטנות היא שככל שיש פחות ילדים בקבוצה כך יכול המדריך להעניק יותר תשומת לב לכל ילד.

תשומת הלב האישית היא מרכיב חשוב בדרך לרכישת מיומנויות במים: ראשית, ילדים שמרגישים שהמדריך נמצא איתם לאורך כל השיעור מרגישים יותר ביטחון, וביטחון זה הופך אותם למשוחררים יותר ורגועים יותר ועל כן פנויים לגמרי לקלוט את ההסברים, לבצע את התרגילים ללא חשש ולשפר במידה מקסימלית את יכולותיהם.

בנוסף, כשהמדריך יכול להפנות תשומת לב רבה לילד או לילדה הוא מצליח לעקוב באופן מיטבי אחרי ביצוע התרגילים, לזהות את נקודות החוזקה שלהם (ולפרגן להם על כך – פרגון שנתפש כאמיתי ועל כן מחזק משמעותית את הביטחון העצמי ואת יכולת לימוד השחייה) וגם לאתר במהירות נקודות חולשה או לראות טעויות בזמן ביצוע תרגיל כזה או אחר. האיתור המהיר במסגרת לימוד שחיה בקבוצה קטנה מאפשר תיקון מידי של שגיאות, עוד לפני שהן משתרשות, כך שהילדים לומדים לשחות נכון כבר מהרגע הראשון ולאורך כל הדרך.

מקסימום בטיחות

בכל חוג שחיה מושם באופן טבעי דגש רב על נושא הבטיחות, שהרי עוד לפני החשיבות של לימוד השחייה חובה לוודא ששלומם של הילדים נשמר בקפדנות. יחד עם זאת לימוד שחיה בקבוצות קטנות מוביל לרמת בטיחות מקסימלית, שכן כאמור המדריך לא נדרש לחלק את תשומת הלב שלו בין מספר רב של ילדים אלא יכול לעקוב אחרי כל ילד וילדה ולוודא שלא נשקפת להם כל סכנה.

לימוד אפקטיבי יותר

הרמה המרבית של הבטיחות מאפשרת למדריך לפרגן לילדים פחות אמצעי הצפה, דבר שתורם ליעילות לימוד השחייה.

למעשה, במסגרת לימוד שחיה בקבוצות קטנות ניתן להשתמש רק בחגורות ציפה למותניים ואפשר לוותר על המצופים בידיים. בדרך זו הילדים נדרשים להסתגל לפעולת הציפה כבר בשלב מוקדם של החוג, ולא רק נדרשים להסתגל אלא גם מסתגלים, וכדרכם של ילדים עושים זאת במהירות מפתיעה.

לימוד שחיה בקבוצה קטנה אפקטיבי יותר לא רק בשל הצורך לצוף מוקדם יותר אלא מעוד סיבה: הילדים מפעילים את חגורת הכתפיים במידה רבה יותר, ובכך מחזקים אותה משמעותית – וזהו אחר הרווחים החשובים של חוג שחיה, שכן לחגורת כתפיים חזקה תרומה של ממש לא רק לאזור זה אלא גם ליציבה באופן כללי, לחוסנו של הגוף וגם המראה החיצוני באופן כללי הופך מרשים יותר, דבר שמוביל לחיזוק הדימוי העצמי והגברת הביטחון העצמי.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
חוגי שחייה לילדים
לימוד שחייה לילדים

לימוד שחייה בקבוצות קטנות
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *