,

וואטסו לגברים

אנחנו חיים בעידן של צמצום הפערים בין גברים לנשים: כמובן שעדיין ישנם הבדלים בין המינים, ולא כל מה שמתאים לאישה מתאים לגבר, ולהיפך, אבל יותר ויותר גברים מפרגנים לעצמם פעילויות שבעבר נחשבו נשיות.

טיפול וואטסו הוא דוגמה נהדרת לפעילות שכזו. עד לפני עשור או שניים גברים רבים נרתעו מטיפולים שהוגדרו כאלטרנטיביים, ובפרט מהוואטסו שאחד המרכיבים הבולטים בו הוא התמסרות מלאה של המטופלים למטפלים. גם האימפקט הרגשי רב העוצמה שיוצר הטיפול במים נתפש כמתאים יותר לנשים, אולם כיום גם בני המין שבעבר כונה "החזק" מפרגנים לעצמם רגעים שבהם הם לא מחויבים להיות חזקים ואפילו סימנים של חולשה מתקבלים בהבנה ואהבה מתוך מודעות לכך שקבלת החולשה היא סימן לעוצמה.

למה וואטסו אידיאלי לגברים?

וואטסו – שיטת טיפול במים שפותחה ע"י הרולד דאל בשנות ה-80 של המאה העשרים, ואשר משלבת שיאצו עם הימצאות במים חמימים (גם פירוש המילה וואטסו היא הלחם של המילים Water ו-Shiatsu) – מתאימה מאוד לגברים של המאה ה-21, שכבר לא חוששים להתחבר לעצמם (וגם לא חוששים לדבר על כך שהם לא חוששים להתחבר לעצמם), שפתוחים לרעיונות חדשים, שמוכנים להתנסות בטיפול שמצריך התמסרות מוחלטת למטפל/ת ונהנים משחרור השליטה.

למעשה, השהות במים חמימים כשהגוף נאחז ברכות אבל ביציבות ע"י המטפל/ת והנפש משוחררת לגמרי היא חוויה רבת עוצמה – גם לנשים כמובן אבל עוד יותר מכך עבור הגברים, שבמהלך השגרה לא תמיד מצליחים לפנות את התודעה ממחשבות, תוכניות, דאגות וקשיים.

היתרונות של הטיפול במים

מים יוצרים תמיד סביבה אידיאלית לטיפול, ובמיוחד כשהם בטמפרטורה של קצת יותר מ-30 מעלות שמבטיחה נוחות ונינוחות מוחלטים.

הגוף מאבד ממשקלו הסגולי, וביחד עם התמיכה של המטפל/ת האדם פשוט צף במים, חווה מן הסתם תחושה של חזרה לרחם (שהרי גם אם אנחנו לא יכולים לזכור את פרק הזמן שבו בילינו ברחם, עדיין מדובר בתקופה שהותירה בנו את חותמה ונשמרה אצלנו בתת המודע) ובזכות השחרור נעלמת כל התנגדות לרווחים  מהטיפול.

בנוסף לרווח הרגשי ישנו גם רווח פיזי משמעותי: שרירים מתוחים וכואבים זוכים להרפיה עמוקה ואפקטיבית מאוד, כאבים (אם ישנם, כמובן) מתפוגגים, הגוף כולו הופך גמיש יותר וגם זרימת הדם משתפרת – ובזכותה מושגים עוד רווחים רבים אחרים, שכן לזרימת דם תקינה השפעה על תפקודן של מערכות רבות בגוף האדם.

מה דעתכם על טיפול זוגי?

גברים שעדיין מעט נרתעים מהעוצמה הרגשית של טיפול השיאצו במים, או שמרגישים נבוכים מהצורך להתמסר לידי המטפל/ת (שהם באופן טבעי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים), יכולים לחוות את המתנה שהיא וואטסו ביחד עם בת הזוג (או בן הזוג, כמובן).

האופציה של טיפול זוגי במים מומלצת כמובן גם כשהגבר כבר מודע ליתרונות הרבים של הוואטסו ואינו חושש ממה שמתרחש תוך כדי השהות בבריכה – במקרים אלה זוכים בני הזוג שעוברים יחד את הטיפול בחוויה ייחודית ומעצימה מאוד, שכן בנוסף לרווח שכל אחד זוכה לו בפני עצמו ישנו הריגוש הטמון בצפייה בבן/בת הזוג עוברים את הטיפול המרתק והמעצים.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

הידרותרפיה – טיפול במים

איך משפיע עלינו טיפול וואטסו

 

וואטסו לגברים
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *