טיפול במכון לטיפולי פיזותרפיה

מכון לטיפולי פיזותרפיה

המכון לטיפולי פיזיותרפיה פועל בצמוד לבריכה ובשיתוף פעולה עם צוות ההידרותרפיסטים שלנו להבטחת השגת המטרות הטיפוליות אותן אתם המטופלים מבקשים להשיג.
במתחם נמצא מכון פיזיותרפיה ובריכה טיפולית עם צוות מטפלים שמוסמך לטפל גם ביבשה וגם במים. כך ניתן לשלב בין שני סוגי הטיפולים בצורה האופטימאלית עבור כל מטופל ולהגיע ביחד למטרות ולשיפור התפקוד היומיומי שלכם.

כאשר תגיעו אלינו תעברו אבחון ראשוני ספציפי ע"י הפיזיותרפיסט שיעבור על החומר הרפואי שלכם ועל סמך בדיקה גופנית יתקדם לקראת אבחון מקור הבעיה, המהווה שלב ראשוני על מנת להשיג טיפול אפקטיבי עם השפעה ארוכת טווח.

מרכז אסף לשחייה וטיפול - מכון לטיפולי פיזיותרפיה

למידע נוסף השאירו פרטים :

הבעיות בהן מטפלים אצלנו במכון:

פיזיותרפיה לאחר ניתוח החלפת מפרק

המפרקים הנפוצים ביותר המועמדים לניתוחי החלפות מפרק הם מפרק הירך, ברך ולאחרונה אף מפרק הכתף. השיקום לאחר ניתוחים אלו מתחיל כבר ביום שלאחר הניתוח ולפי הוראות המנתח. קרא עוד…

פיזיותרפיה לכאבי גב

טיפול בכאבי גב הוא בראש ובראשונה הבנת מנגנון הכאב. הטיפול משלב תרגול וחיזוק של המטופל וכן מתיחות וטכניקות הרפיה שונות. הפיזיותרפיסט מתאים חבילת טיפול ייעודית. קרא עוד…

פיזיותרפיה לפציעות ספורט

כאשר אדם לא מאומן מתחיל בפעילות גופנית בצורה אינטנסיבית, עלולות להיווצר לו פציעות ספורט שונות, החל מכאבי שרירים, דרך דלקות אקוטיות וחוזרות ועד קרעים. בדיקה מקיפה ונכונה ע"י פיזיותרפיסט. קרא עוד…

פיזיותרפיה לחולי פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה היא תסמונת שפוגעת במערכת השרירים והשלד וגורמת לכאב כרוני בכל חלקי מערכת השרירים והשלד. הטיפול בה חייב להיות רב מערכתי. השילוב בין פיזיותרפיה להידרותרפיה הוכח כמוצלח מאוד. קרא עוד…

שיקום כתף

מפרק הכתף הוא מפרק בעל טווח התנועה הגדול ביותר בגוף. כתוצאה מתנועתיות זו, מפרק הכתף בעל יציבות נמוכה. ליקויים ביציבה עלולים לגרום לפתולוגיות בכתף. מחקרים מראים כי ע"י טיפול. קרא עוד…

שיקום לאחר ניתוחים אורטופדים

ניתוחים אורטופדיים עשויים להיות אלקטיביים (נקבעו מראש) ואקוטיים שמתבצעים עקב טראומה. בשני המקרים שיקום הכרחי לאחר הניתוח. מטרת השיקום היא להחזיר את המטופל לתפקודו. קרא עוד…

מלאו את הפרטים ואנו מתחייבים לחזור אליך תוך 24 שעות

טיפולי פיזיותרפיה נוספים:

התפתחות הילד

ילד עם עיכוב התפתחותי פתולוגי נגרם בדרך כלל כחלק מבעיה יותר נרחבת. שני הסוגים הללו זקוקים לטיפולי פיזיותרפיה על מנת שיוכלו להתקדם ולהשיג את אבני הדרך המצופות בגילם. מהותו העיקרית של הטיפול, מלבד לטפל בילד בזמן הטיפול עצמו, הוא הדרכת ההורה להמשך הטיפול באופן עצמאי בבית מתוך ההבנה שזו עבודה שדורשת שיתוף פעולה מלא של ההורים כדי לראות התקדמות.

הפרעת תקשורת על הספקטרום

הפרעות תקשורת כוללות ספקטרום רחב של הפרעות שמונעות יצירת תקשורת תקינה עם הסביבה. הפרעת התקשורת המוכרת ביותר היא אוטיזם, שמתאפיינת בקושי לייצר חברויות, בקושי בהבנת רגשות והתנהגות לא מילולית, במיעוט תקשורת עם הסביבה ועוד. האבחנה מתבצעת ע”י רופא התפתחותי ונעשית על סמך קריטריונים שונים. התערבות מוקדמת והתאמת תוכנית טיפול אישית מאפשרות להשיג התקדמות משמעותית ועוזרות לילד ליהנות מהתפתחות של ממש, בהתאם ליכולותיו.

טיפולים בסחרחורות

Benign Paroxysmal Positional Vertigo – BPPV. נגרם מהתנתקות של קריסטלים באוזן התיכונה המהווה את המערכת הווסטיבולרית (מערכת שיווי המשקל) שתפקידה לקבל מידע אודות כוחות הקשורים בהאצה/האטה וכוח הכובד של הראש והעברת מידע זה למוח (מערכת עצבים מרכזית) על מנת לייצר רפלקסים מוטוריים לשמירה על שיווי המשקל. בזמן התקף לרוב המטופל ידווח על תחושה שהחדר מסתובב סביבו בזמן שינוי מנח הראש (שכיבה-ישיבה, סיבוב הראש לצדדים). סחרחורת עשויה לנבוע אף ממקור צווארי בעוד שהטיפול בה שונה מזו הקודמת. לאחר אבחון מקור הבעיה ניתן לטפל בטכניקות טיפול שונות החל ממניפולציות צוואריות, שחרור רקמות רכות באזור הצוואר ועד  Epley's Manuver.

שיקום נוירולוגי (CVA, פגיעות ראש)

שיקום נוירולוגי בעקבות מחלות נוירולוגיות כגון טרשת נפוצה, גיליאן ברה, ALS, ועוד. הלוקים במחלות אלו יסבלו מירידה בתפקוד היומיומי החל מקושי קל ועד לצורך בעזרה מלאה. לאחר אירועים מוחיים או פגיעות ראש טראומטיות ישנו גם כן קושי מהותי בהתנהלות השוטפת. מטרת השיקום היא להחזיר למטופלים את היכולות שנפגעו במידת הניתן ולעודד עצמאות תפקודית. הטיפול הוא רב תחומי ונדרשת עבודה מולטידיסציפלינרית על-מנת להשיג את השיקום האופטימלי. במסגרת שלנו ניתן לשלב בין הידרותרפיה לפיזיותרפיה ולעודד התקדמות מוטורית, תחושתית, פרופריוספטיבית ועוד.

בעיות קשב וריכוז

ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז חווים קושי ממשי להתרכז ולהישאר קשובים לאורך זמן, אימפולסיביות ולעתים פעילות יתר. אצל חלק מהילדים מופיעות גם בעיות התנהגות. במקרים רבים הסימפטומים מופיעים כבר בגיל הגן. חלק ניכר מהילדים (כ-80%) ממשיכים לסבול מההפרעה גם בגיל ההתבגרות והבגרות. שכיחות התופעה גבוהה פי שלושה בבנים מאשר בקרב בנות. ישנה חשיבות רבה לאבחון וטיפול מוקדם על-מנת להמעיט את הפגיעה בתחומי החיים השונים, ובפרט בכל הנוגע ללימודים, להישגים חברתיים ולקשיים רגשיים והתנהגותיים.
גם כאן הטיפול הוא מולטידיסציפלינרי ואף תרופתי.
הטיפול ההידרותרפי מוסיף ערך רב לטיפולי הפיזיותרפיה עבור ילדים, בין היתר מכיוון שהלחץ המופעל על הגוף במים נמוך ומאפשר מטווח תנועה רחב יותר וביצוע פעולות שאותן הם מתקשים לבצע מחוץ למים. דבר זה מחזק את הביטחון העצמי ומגביר את השתתפותם ואת אפקטיביות הטיפול. זאת ועוד, שהמים החמימים נתפשים כמקום בטוח, מרגיע וכיפי עבור ילדים, כך שהטיפול הופך לחוויה נעימה שילדים מחכים לקראתה.

שיווי משקל ויציבה נכונה

עם השנים פוחתת היכולת לשמור על שיווי המשקל. נפילות בגילאים מבוגרים מובילות לתחלואות נוספות, גורמות לירידה תפקודית כללית ומהוות גורם סיכון בולט לתמותה בשלב זה של החיים. שיווי המשקל מורכב ממספר מערכות שעובדות ביחד תוך סנכרון: המערכת הוסטיבולרית (אוזן פנימית),  מערכת הראייה, מערכת שריר-שלד והפרופריוספציה (תחושת הגוף במרחב). על מנת לשמור על יעילות מערכות אלו ועל עבודה מסונכרנת יש חשיבות מהותית לתרגול וחשיפה ל”אתגרי שיווי משקל”: תרגול הליכה על משטחים שונים, עמידה בעיניים עצומות, חיזוק שרירי היציבה (בגוף האדם מערכת השרירים מורכבת משרירים מניעים שהם המובילים העיקריים לתנועה, ומשרירים יציבתיים הפועלים לצורך שמירת מנח הגוף) ועוד תרגולים רבים ומגוונים.

טכניקות הטיפול השונות:

טיפולים מנואלים
מתייחס לטיפול ידני, בעיקרו ע"י הפיזיותרפיסט בעוד המטופל לרוב פאסיבי. טכניקות מנואליות שונות כגון מוביליזציות, מתיחות, DFM (deep friction massage)

טיפול בשיטת דיקור יבש לשרירים "dry needling"/דיקור מערבי
שיטת דיקור זו היעד הוא השריר. בתוך השריר עצמו עשויות להימצא נקודות הנקראות trigger points שהן אלו התעבויות של השריר. נקודות אלו עשויות להוות מקור לכאב מושלך. ע"י דיקור נקודות אלו מתרחשים תהליכים שונים ברקמת השריר שמובילים לשחרורן והפחתת הכאבים הנגרמים על ידן.

קינזיו טייפינג
שיטה זו מתבססת על העיקרון כי לגוף יש יכולת להבריא את עצמו בעזרת תיווך נכון. טייפ זה מונח על גבי העור ובהיותו אלסטי מהווה תמיכה ויציבות למפרק/גפה מבלי לפגוע ביכולת התנועה שלו. ע"י תיאוריות נוירו פיזיולוגיות שונות מעודד הפחתה בכאבים, גיוס מתווכי דלקת לאזור ועידוד זרימת דם.

חיזוק שרירים
על ידי אבחון הבעיה ובאם היא נובעת מחולשה שרירית ילמדו תרגילים לחיזוקים שונים מתוך הנחה כי בעוד שריר מסוים חלש, שריר אחר "מפצה" עליו וגורם לתנועה לקויה בגוף.

* טכניקות הטיפול השונות יעילות עבור מקרים נוספים כגון כאבי ראש ממקור צווארי, כאבים מושלכים שמקור הכאב נמצא בנקודה רחוקה מזו הכואבת, , שיפור יכולות שיווי המשקל ושיקום לאחר פציעות אורטופדיות והחלמה מניתוחים שונים.

מה להביא איתי ?

בגדים נוחים לפעילות גופנית
טופס רישום והצהרת בריאות מלא
אמצעי תשלום להשארת עירבון
* עדיף להימנע מאכילת ארוחה כבדה כשעתיים לפני הכניסה לבריכה.

מלאו את הפרטים ואנו מתחייבים לחזור אליך תוך 24 שעות

איך מגיעים אלינו?

מגדלי הים התיכון, צומת סביון.

האיריס 9 אור יהודה.

טלפון: 074-7043070