פיזיותרפיה לכאבי גב

כאב גב תחתון הוא אחד מהפרעות השריר-שלד והשכיחות ביותר והוא ישפיע על 70% עד 85% מן האוכלוסייה הכללית בשלב מסוים של החיים. כאבים אלו נגרמים מסיבות שונות בהן גירוי או פציעה של שרירים, רצועות, דיסק בין חולייתי, רקמת חיבור,שורש עצב ועוד מבנים. כמו כן, הוא מושפע מגורמי סיכון סביבתיים, תעסוקתיים, פסיכו-סוציאליים ועוד. בקרב האוכלוסייה העובדת הוא מהווה גורם מוביל להחסרה של ימי עבודה.
הטיפול בכאבי גב הוא בראש ובראשונה הבנת מנגנון הכאב. לאחר מכן יתאם הפיזיותרפיסט את חבילת הטיפול הייעודית המלאה שתכלול לרוב טיפולי פיזיותרפיה מנואלי, ביצוע תרגילי חיזוק ספציפיים, הידרותרפיה והדרכה לתרגול באופן עצמאי בבית.
חשיבות הטיפול ההידרותרפי בשלבים הראשונים בו עוצמת הכאבים חזקה בנוי על עקרון הציפה שבעזרתו מופעל עומס מופחת על מפרקי עמוד השדרה ומאפשר תנועתיות גדולה ומתמשכת במים שלא ניתן לבצע עדיין ביבשה. אלו הסובלים מכאבי גב תחתון מרגישים הקלה וירידה בעוצמת הכאבים מיד בכניסה למים. הטיפול משלב תרגול וחיזוק של המטופל וכן מתיחות וטכניקות הרפיה שונות שהשפעתם נותרת גם לאחר היציאה מהמים.
הטיפול הפיזיותרפי ביבשה הכרחי על מנת להמשיך את הטיפול ולהתאימו לסביבת המחייה שלנו שהיא היבשה ותכלול טכניקות טיפול שונות המתאימות לכל מקרה לגופו.

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים:


  אני מסכים לקבל מהחברה, באמצעות דוא"ל ו/או SMS, פרסומים, מבצעים, הנחות, עדכונים, חידושים וכיו"ב. אני אהיה רשאי, בכל עת, להודיע לחברה על רצוני להפסיק לקבל דיוור כאמור

  ישנם מספר תרגילים שניתן לבצע בבית על מנת להקל על הכאב.
  להלן מספר דוגמאות:

  הדגמה של שכיבה על הבטן לחיזוק גב לתחתון

  תרגיל שכיבה על הבטן

  הנח מצח על המשטח וכווץ את הבטן.
  הארך יד ורגל נגדית תוך כדי הרמה קלה מהקרקע.
  5 פעמים בכל צד.

   
  הדגמה של עמידה 6 לחיזוק גב תחתון

  בעמידת 6

  כווץ בטן, נתק רגל עד שהיא ישרה בהמשך לגב
  והוסף יד נגדית.
  החזק במנח זה 30 שניות בכל צד.

  הדגמה של תרגיל הישענות על האמות לחיזוק גב תחתון

  הישען על האמות ונתק ברכיים ואגן מהרצפה כפי שמתואר בתמונה. במידה וקשה, ניתן להניח ברכיים על הרצפה ולהקפיד שהאגן בהמשך לגב.
  החזק המנח זה 30-60 שניות.

  תרגילי פיזיותרפיה לחיזוק גב תחתון

  הישען על האמות ונתק ברכיים ואגן
  מהרצפה כפי שמתואר בתמונה, כך שהגוף מאונך לרצפה.
  החזק מנח זה 30-60 שניות

  סובלים מכאבי גב ? מוזמנים להשאיר פרטים לפגישת ייעוץ :


   אני מסכים לקבל מהחברה, באמצעות דוא"ל ו/או SMS, פרסומים, מבצעים, הנחות, עדכונים, חידושים וכיו"ב. אני אהיה רשאי, בכל עת, להודיע לחברה על רצוני להפסיק לקבל דיוור כאמור
   פיזיותרפיה לכאבי גב
   Rate this post
   0 תגובות

   השאירו תגובה

   Want to join the discussion?
   Feel free to contribute!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *