חוג שחייה לילדים – החשיבות של לימוד שחייה בגיל צעיר

רובנו אם לא כולנו אוהבים לבלות בים ובבריכה, וגם במקורות מים נוספים כמו נחלים, אגמים וכו', כך שאך טבעי הוא ששחייה תיחשב למיומנות בסיסית, כמעט כמו הליכה, ריצה או קפיצה.

ניתן ללמוד את רזי השחייה בכל גיל, כשמומלץ לרכוש את המיומנות החשובה והמהנה מאוד הזו בגיל צעיר, כבר בתור ילדים.

בדרך כלל ההורים שולחים את ילדיהם לחוג שחייה בסביבות גיל 6, אבל כדאי לדעת שגם ילדים בני 4 פחות או יותר כבר יכולים לצלוח בריכה שלמה (25 מטר) ושבכל גיל לימוד השחייה מותאם ליכולות הפיזיות, המוטוריות, הקוגניטיביות והרגשיות של הילד.

למה כדאי להתחיל בגיל מוקדם?

בדומה למיומנויות רבות אחרות, גם במקרה של לימוד שחייה תופס הכלל "מוטב מוקדם ככל האפשר" (וגם "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא", אגב).

עבור כל ילד וילדה ישנו באופן טבעי גיל אופטימלי אחר להתחלת לימודי השחייה, בהתאם להתפתחות הייחודית שלהם, אבל באופן עקרוני כדאי לדעת שישנם גם חוגי שחייה לתינוקות – שאמנם אינם מסוגלים לצלוח את הבריכה בשחייה אבל הם כן זוכים להיכרות כיפית עם המים ומפתחים בהתאם נינוחות שתעזור להם בהמשך הדרך לשחות בקלות (בנוסף ליתרונות משמעותיים רבים אחרים להתפתחות שלהם באופן כללי).

לימוד שחייה מותאם לכל גיל

כשמחפשים חוג שחיה לילדים חשוב מאוד לוודא שדרך הלימוד מותאמת לגילם של הזאטוטים, שהרי פעוט בן שלוש וחצי שונה משמעותית מילד בן 7-8.

באופן עקרוני ככל שמדובר על חוג שחייה לילדים צעירים יותר, כך מוקדש זמן רב יותר ללימוד דרך משחקים (אם כי גם בגיל מבוגר יותר רכישת המיומנות נעשית בדרך של חוויה). בנוסף המאמץ הפיזי הנדרש עולה עם הגיל ועם התפתחות השרירים והיכולות הפיזיות.

התועלות הפיזיות של חוג שחיה לילדים

לימוד שחייה תורם רבות לחיזוק הפיזי של הילדים, בכל גיל ובכל שלב התפתחותי.

ראשית, שרירים רבים מתחזקים ובפרט אלה של הידיים, הרגליים, חגורת הכתפיים, הגב והבטן, כך שבאופן כללי הילדים נהנים מטונוס שרירים מיטבי ומחוסן רב יותר.

תועלת פיזית נוספת היא השיפור המשמעותי של סיבולת מערכת הלב-ריאה, שהרי כידוע שחייה היא פעילות אירובית מומלצת במיוחד לכל גיל מבחינת שיפור תפקוד מערכת חשובה זו.

עוד תועלת פיזית היא הקואורדינציה הטובה יותר שמושגת בזכות השחייה – כדי לצלוח בריכה בסגנון שחייה כזה או אחר נדרש תיאום מוצלח בין מערכות שונות בגוף, כך שבאופן טבעי חוג שחייה לילדים משפר גם יכולת חיונית זו.

הרווחים הנוספים של חוגי שחייה לילדים

בנוסף לתועלות הפיזיות שמקנה חוג שחיה לילדים שלנו, הם זוכים בעוד שורה ארוכה של רווחים משמעותיים.

רווח בולט אחד הוא הביטחון העצמי הרב יותר שמושג בזכות רכישת המיומנות החדשה. ילדים, החל מסביבות גיל 5, נמצאים בשלב התפתחותי שבו הצלחה בפיתוח מיומנויות חדשות וגילוי המסוגלות העצמית שלהם חשובים להם מאוד, ותורמים רבות לדימוי העצמי שלהם – לימוד שחייה היא דרך נהדרת להגברת הביטחון עצמי וחיזוק הדימוי העצמי.

עוד רווח הוא ההסתגלות ללימוד מובנה ומסודר. רווח זה רלוונטי בעיקר לבני ה-6 שנמצאים לקראת כניסה לבית ספר, כשהשיעורים במסגרת חוג השחייה הם הכנה נאותה גם לבית הספר ולדרכי הלימוד בו.

בנוסף, והכי חשוב, לימוד שחייה הוא פשוט כיף – שהרי רובנו אוהבים מאוד להיות בבריכה, כך שאין פלא שחוגי שחייה לילדים זוכים לפופולריות רבה.

חוג שחייה לילדים – החשיבות של לימוד שחייה בגיל צעיר
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *