לימוד שחייה בבריכה הביתית

ילד בבריכה בשיעור לימוד שחיה ילדים

יש לכם בריכה פרטית בבית? מצוין!

הגיע הזמן ללמד את ילדכם לשחות. לימוד שחייה הינה דרך טובה לקדם את התפתחותו של ילד בכלל וגם את התפתחותו המוטורית המושפעת מהבסיס התנועתי בשנותיו הראשונות של הילד. בכדי לעודד התפתחות של למידה וחשיבה יש לחשוף את הילד לגירויים שונים ולימוד שחייה מהווה גירוי משמעותי העוזר להתפתחות הילד. תהליכי חשיבה אצל הילד מסופקים על ידי פעילויות אינטלקטואליות אך גם על ידי פעילות ספורטיבית באופן כללי כמו לימוד שחייה. פעילויות מוטוריות ובכללן לימודי שחייה, חיוניות לעיבוד המידע התחושתי במוח.

כך, לימוד השחייה יעשיר את הילד בתחומים וחוויות שאינן רגילות לו והדבר יעזור לילד ליצור בסיס מפותח לקליטת מידע בעתיד, יחזק את שרירי הילד כמו גם את שיווי המשקל, הנשימה וקואורדינציה.

בילוי בבריכה עם משפחה או חברים, תורם להתפתחות החברתית של הילד . אך בעוד שיש ילדים שנהנים משחייה, ישנם אחרים החוששים להיכנס לבריכת השחייה וככל שהילד צעיר יותר כך גם גדל הסיכוי שיפחד ממים. עזרו לו להתגבר על הפחד בכך שתלמדו אותו לשחות, או שקבעו לו שיעור פרטי עם ממורה מוסמך בבריכת השחייה הביתית. כאשר ילד קטן מפחד ממים, ישנם כמה יתרונות לשיעור פרטי בבית:

  • ראשית, יש לו פרטיות. אין הדבר דומה ללימוד שחייה בבריכה ציבורית ורועשת עם עוד המון ילדים משתוללים הנמצאים בבריכה, דבר שיכול להלחיץ יותר את הילד ולגרום לו לפחד יותר ולהימנע מלנסות להתגבר על הפחד. כאשר הילד נמצא אחד על אחד עם מדריך שחייה אישי יהיה לו הרבה יותר קל מאשר שיהיו ילדים אחרים מנוסים סביבו והוא לא יתבייש.
  • בנוסף, ההסתגלות למים תהיה הרבה יותר קלה בבריכת שחיה מותאמת אישית לבית. בשונה מלימוד שחייה בבריכה ציבורית, הילד לא יחווה את תחושת הפחד, הביישנות וחוסר הוודאות כאשר מגיעים למקום חדש. הוא מכיר את הסביבה בה הוא נמצא, עוד דבר שיכול לעזור בהתגברות על הפחד מהמים. כמו כן, הבריכה בביתו של הילד הינה עוד מקום בבית שהילד יכול לשחק בו, אך הוא צריך לעשות זאת בצורה נכונה וזהירה וכדי לשחק נכון הוא יצטרך ללמוד לשחות. רצון זה יכול לתת לו את המוטיבציה, ההשראה והרצון ללמוד שחייה.
  • עוד דבר חשוב הוא הנוחות של הילד. נוח לילד שהוא לומד בבית, במקום מוכר שמשפחתו נמצאת קרוב אליו וכך הוא יכול להתרכז בלימוד השחייה ולא בפחד ממנו. בנוסף, הגמישות של הזמן בלימוד שחייה בבית יכולה מאד להקל על העניין. כאשר בשיעור שחייה קבוצתי יש יום קבוע לשיעור ושעה קבועה הדבר מאד מגביל וצריך לקחת את הילד בזמן ולהחזיר אותו ואם מפספסים שיעור אז הוא יכול לפספס את הקבוצה בה הוא לומד או לא להיות באותה רמה איתם, דבר היכול לפגוע בביטחון הילד. כשקובעים עם מורה שחייה פרטי, בבית זה חוסך את הבעיות האלה.

 

לימוד שחייה בבריכה הביתית
Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *