שחיית תינוקות – כי אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל ללמוד

הורים לתינוקות מתאפיינים ב-3 דברים – מחסור משמעותי בשעות שינה, אינספור תמונות וסרטונים של העולל בסמארטפון ודילמה לא פשוטה: האם לתת לעולל שהגיח לאוויר העולם להתפתח בקצב טבעי, "רק" עם זמן איכות עם אבא ואמא, או שמא חשוב כבר מגיל 0 להשקיע ברך הנולד עם חוגים ופעילויות שונות כמו יוגה לתינוקות, חוג מוזיקה והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

חוג שחיית תינוקות הוא דרך נהדרת לפתח את הילד בכל התחומים, אבל באופן טבעי, שהרי אין טבעי יותר מפעילות משותפת במים חמימים של התינוק עם אחד ההורים.

ככל שמתחילים מוקדם יותר (ניתן להצטרף לפעילות החל מגיל 3 חודשים) כך התועלת רבה יותר, וההורים מגלים שכפי שאף פעם לא מאוחר מדי ללמוד דברים חדשים, כך גם אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל ללמוד, ולא פחות חשוב – הם חווים ביחד עם התינוק רגעי אושר אמיתיים.

קודם כל פאן

ה"סוד" של הצלחת חוגי שחיית תינוקות הוא פשוט: מדובר קודם כל בפאן טהור, גם לתינוק וגם להורה בר המזל שהצטרף אליו לחוג.

דמיינו את עצמכם במים חמימים ונעימים ביחד עם הדבר שהכי יקר לכם בעולם, התינוק שלכם, משחקים ומבצעים פעילויות משותפות לצלילי מוזיקה משמחת, בלי שום הסחות דעת ושום דאגות – היש מקור טוב יותר לנחת אינסופית?

בלי לחץ

עוד "סוד" שהופך את החוג לכזה שמצליח לפתח את התינוקות באופן אפקטיבי מאוד הוא העובדה שמדובר בפעילות שאין בה שום לחץ "להצליח", כלומר אין "הישגים" שחובה להגיע אליהם ואין השוואה בין התינוקות השונים אלא יש הבנה שלכל אחד קצב התפתחות טבעי משלו, כך שהמטרה היא לעזור לו להתפתח באופן טבעי ולא להאיץ בו שלא לצורך – פעולה שלא רק שלא מקדמת אותו אלא אף יוצרת לחץ שבסופו של דבר מעכב את ההתפתחות.

בזכות הדגש על קצב אישי והתאמה מלאה לכל תינוק, גם ההורים לומדים שיעור חשוב בחוג שחיית תינוקות: כשהתינוק לא "מצליח" לבצע פעילות מסוימת – למשל מסרב לצלול – אין שום סיבה לחוות תסכול או אכזבה. רגשות אלה הם תוצר של ציפיות לא ריאליות שלנו ההורים, וכשאנחנו מבינים שזה המצב קל לנו הרבה יותר להתמודד לאורך כל ההורות עם מצבים שבהם הילד לא מתנהל בדיוק כפי שרצינו או קיווינו שהוא יתנהל, וכמובן שגם הוא עצמו מתפתח הרבה יותר טוב בלי הלחץ המיותר.

העלאת רמת הערנות, שיפור הריכוז

חוג שחייה מזוהה בדרך כלל עם התפתחות פיזית ולמידת מיומנויות גופניות, אבל שחיית תינוקות מעניקה להם גם תועלת קוגניטיבית משמעותית:

ראשית, רמת הערנות עולה (בזכות הגירויים החדשים והמרתקים בבריכה, והמשחקים והפעילויות בחוג שמעודדים זאת) וידוע שככל שרמת הערנות עולה כך גדלה גם יכולתו של התינוק לשים לב לסביבה וללמוד עוד ועוד, ולא רק היכולת מתפתחת אלא גם הרצון לחקור את העולם ולהבין איך כל דבר עובד.

בנוסף, החוג משפר גם את הריכוז של התינוק, כך שהלמידה שלו הופכת יעילה יותר ויותר.

חיזוק הביטחון העצמי

ההצלחה לבצע פעולות שונות במים תורמת גם לחיזוק הביטחון העצמי של התינוק, שמתעצם גם בזכות האינטראקציה המהנה עם ההורה המלווה.

הביטחון העצמי המשופר בא לידי ביטוי בלמידה טובה יותר גם מחוץ למים, ובאופן כללי מהווה מרכיב משמעותי בהתפתחות רגשית מיטבית של התינוק.

שחיית תינוקות – כי אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל ללמוד
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *